poniedziałek, 13 października 2014

Kuchnia w 3 krokach

Od lutego zaczęła się metamorfoza naszej kuchni. Jako że nie byliśmy zdecydowani co do jej ostatecznego wyglądu robiliśmy na raty. 

Było tak:


1. Malowanie ścian i okna na biało oraz oklejenie lodówki (jej szerokość to 45 cm i jest na styk wpasowana w meble wiec jej wymiana pociąga za sobą wymianę mebli a tego chcemy na razie uniknąć)


2. Dodatki i podświetlenie. Pod szafkami i blatem zrobiliśmy oświetlenie ledowe. Zlikwidowaliśmy górne oświetlenia znad środka kuchni i zostało przeniesione nad blat. Z korków po winie powstała podstawka na gorące garnki i druga na parapet, na wejściem pojawił się napis. Na oknie reling do zazdrostek ale zamiast firanek doniczki z ziołami. Zrobiliśmy też karnisz i zasłonki - ale te elementy ewaluowały w kroku 3:)


 

3. Wreszcie zawisło górne oświetlenie nad blatem, zmieniony karnisz. Zdecydowałam się tez na przemalowanie szafek na biało. Wewnątrz szafek przykleiłam podkłady korkowe - będzie chowana tablica "domowych ogłoszeń". W szafce-szuszarce mam nadzieje ze korek uchroni trochę drewniane fronty przed wilgocią.
Myślę ze metamorfoza ogólnoroczna jest dość wyraźna:) Mam się taka kuchnie podoba o wieeele bardziej. A koszt zmian był niewielki  w stosunku do efektu:)

2 komentarze:

  1. Mam pytanie o to jakie to są doniczki ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, "zwykłe" doniczki z leroy (https://www.leroymerlin.pl/oswietlenie-i-dekoracje/doniczki-oslonki/doniczki/donica-dga13-13-x-13-x-11-cm-prosperplast,p148527,l349.html) + wypalona gwoździem dziurka i zamontowany haczyk w kształcie litery S. Tez znalazłam w leroy takie zakończone jeszcze kulką przez co doniczka nie spada

    OdpowiedzUsuń